Fixtures & Results
April
Female Fight Fixtures and Results
The most comprehensive list of female fights scheduled for April 2016 in the world.
351 fights / 38 countries
Including Boxing, MMA, Muay Thai and Submission Grappling. Updated daily, we’re sure there are more happening around world with the explosion of WMMA, and we will eagerly add them as we come across them! Feel free to contact us if you have info on any other fights, or if you feel we have made an error.
Apr 1
Friday
Boxing
Alondra Garcia vs Mayela Perez
Arena José Sulaimán, Monterrey, Nuevo León, Mexico
Alondra Garcia / UD
Light Flyweight, 10x2. Alondra Garcia defeats Mayela Perez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Yulia Kutsenko vs Olga Zabavina
O-LE Sport Bar, Tolyatti, Russia
Yulia Kutsenko / TKO R2
Super Featherweight, 8x2. Yulia Kutsenko defeats Olga Zabavina via TKO at 1:18 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Petcharas Superchamp vs Petchrung Sor Kulawong
Maha Sarakham, Thailand
Petcharas Superchamp / UD
Minimumweight, 6x2. Petcharas Superchamp defeats Petchrung Sor Kulawong via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Nongnun Sor Praithong vs Anan Kiatchansing
Maha Sarakham, Thailand
Nongnun Sor Praithong / UD
Light Flyweight, 6x2. Nongnun Sor Praithong defeats Anan Kiatchansing via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Yulia Kutsenko vs Marina Popova
O-LE Sport Bar, Tolyatti, Russia
Bout Cancelled
Featherweight, 8x2.
—————————————————————
Boxing
Ana Laura Esteche vs Farida El Hadrati
Zenith d’Auvergne, Clermont-Ferrand, Puy-de-Dôme, France
Draw
Super Lightweight, 10x2. Ana Laura Esteche successfully defends her WBA World female super lightweight title after fighting to a Draw (Majority).
—————————————————————
MMA
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Hanna Gujwan / RNC R2
Strawweight (115lbs), 3x5. Hanna Gujwan defeats Diana Tapałaj via Rear-Naked Choke at 2:43 of round 2.
—————————————————————
MMA
Veronica Macedo vs Lilla Vincze
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Veronica Macedo / TKO R1
(134lbs), 3x5. Veronica Macedo defeats Lilla Vincze via TKO (Punches) at 2:13 of round 1.
—————————————————————
MMA
Weronika Zygmunt vs Virak Furo
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Weronika Zygmunt / TKO R1
(119lbs), 3x5. Weronika Zygmunt defeats Virak Furo via TKO (Punches) at 3:06 of round 1.
—————————————————————
MMA
Magdalena Oleska vs Valeriya Sochenko
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Valeriya Sochenko / TKO R1
Strawweight (115lbs), 3x5. Valeriya Sochenko defeats Magdalena Oleska via TKO (Punches) at 0:24 of round 1.
—————————————————————
MMA
Kinga Jędrusik vs Valeriya Sochenko
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
Joanna Pawlik vs Veronika Cmárová
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Bout Cancelled
(132lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jackson’s MMA Series 18, Pueblo Convention Center, Pueblo, Colorado, United States
Roosa Jones / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Roosa Jones defeats Staci Vega via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Veronica Graves vs Helen Lucero
Jackson’s MMA Series 18, Pueblo Convention Center, Pueblo, Colorado, United States
Veronica Graves / Keylock R1
Flyweight (130lbs), 3x3. Veronica Graves defeats Helen Lucero via Keylock at 0:31 of round 1.
—————————————————————
Kickboxing
Aleksandra Piasecka vs Nikola Zasepa
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Aleksandra Piasecka / UD
(132lbs). Aleksandra Piasecka defeats Nikola Zasepa via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Lucie Cmárová vs Joanna Pawlik
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Lucie Cmárová / UD
(134lbs). Lucie Cmárová defeats Joanna Pawlik via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Katarzyna Posiadała vs Marta Gusztab
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Katarzyna Posiadała / UD
(132lbs). Katarzyna Posiadała defeats Marta Gusztab via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Sylwia Juśkiewicz vs Magdalena Kasprzyk
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Sylwia Juśkiewicz / UD
Strawweight (115lbs). Sylwia Juśkiewicz defeats Magdalena Kasprzyk via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Patrycja Krawczyk vs Alexandra Jursová
Ladies Fight Night 2: That’s All Folks, Hala Expo, Łódź, Poland
Patrycja Krawczyk / TKO R1
(123lbs). Patrycja Krawczyk defeats Alexandra Jursová via TKO ( Corner Stoppage) at 3:00 of round 1.
—————————————————————
Apr 2
Saturday
BJJ
Gezary Matuda vs Laurence Fouillat
Polaris 3, Poole, England, United Kingdom
Draw
Gi match, 15 minute round, submission only. Gezary Matuda and Laurence Fouillat fight to a draw.
—————————————————————
Boxing
Yolis Marrugo Franco vs Yessica Perez
Polideportivo La Boquilla, La Boquilla, Colombia
Yolis Marrugo Franco / KO R3
Featherweight, 6x2. Yolis Marrugo Franco defeats Yessica Perez via KO at 2:42 of round 3.
—————————————————————
Boxing
Jhosep Vizcaino vs Basilia Mancilla
Centro Comercial Ventura, Quito, Ecuador
Jhosep Vizcaino / UD
Light Flyweight, 8x2. Jhosep Vizcaino defeats Basilia Mancilla via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Myriam Dellal vs Monica Gentili
Salle des trois provinces, Brive, Corrèze, France
Myriam Dellal / UD
Super Lightweight, 8x2. Myriam Dellal defeats Monica Gentili via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Magali Odde vs Fatima El Kabouss
Complexe Jean Bouveri, Montceau-les-Mines, Saône-et-Loire, France
Fatima El Kabouss / PTS
Bantamweight, 4x2. Fatima El Kabouss defeats Magali Odde via points.
—————————————————————
Boxing
Cindy Bonhiver vs Bojana Libiszewska
Salle Watremez, Roubaix, Nord, France
Cindy Bonhiver / PTS
Lightweight, 4x2. Cindy Bonhiver defeats Bojana Libiszewska via points.
—————————————————————
Boxing
Centro de Convenciones, Tlalnepantla, México, Mexico
Jacky Calvo / UD
4x2. Jacky Calvo defeats Itzayana Cruz via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Centro de Convenciones, Tlalnepantla, México, Mexico
Sonia Osorio / UD
Flyweight, 4x2. Sonia Osorio defeats Joselyn Reza via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Tauron Arena (previously Krakow Arena), Krakow, Poland
Bout Cancelled
Lightweight, 10x2. EBU female lightweight title.
—————————————————————
MMA
Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France
Maguy Berchel† / Decision
(123lbs), 3x5. Maguy Berchel defeats Tatou Ghania via decision to win the Tournament Championship title.
—————————————————————
MMA
Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France
Maguy Berchel† / Decision
(123lbs), 3x5. Maguy Berchel defeats Ainara Mota via decision to win the Tournament Championship title.
—————————————————————
MMA
Ainara Mota vs Mandy Deschamps
Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France
Ainara Mota† / Choke R3
(123lbs), 3x5. Ainara Mota defeats Mandy Deschamps via guillotine choke at 3:30 of round 3 to win the Tournament Championship title.
—————————————————————
MMA
Carol Nakamura vs Anne Ferreira
Shooto Brasil 62, Clube Português do Recife, Recife, Pernambuco, Brazil
Anne Ferreira / Decision
(106lbs), 3x5. Anne Ferreira defeats Carol Nakamura via decision.
—————————————————————
MMA
Jaqueline Ferreira vs Luciana Pereira
Shooto Brasil 62, Clube Português do Recife, Recife, Pernambuco, Brazil
Luciana Pereira / Decision
(136lbs), 3x5. Luciana Pereira defeats Jaqueline Ferreira via decision.
—————————————————————
MMA
Arielle Souza vs Luciana Treze
Thunder Fight 6, Universidade UniÍtalo, Sao Paulo, Sao Paulo, Brasil
Arielle Souza / RNC R3
Strawweight (115lbs), 3x5. Arielle Souza defeats Luciana Treze via Rear-Naked Choke at 4:53 of round 3.
—————————————————————
MMA
Morgane Manfredi vs Lucie Bertaud
Knock Out Championship 9, Espace 3000, Cognac, France
Lucie Bertaud / Decision
(134lbs), 3x5. Lucie Bertaud defeats Morgane Manfredi via decision.
—————————————————————
MMA
Montana Stewart vs Chelsea Bailey
SCC: Fighting for Hope, Guys and Dolls, 813 Southway Cir Fort Worth, Texas, United States
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x5. vacant SCC Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Brittney Allan vs Angela Morabito
Savage Entertainment: March Badness 2, Neisen Brothers Sports Bar, Savage, Minnesota, United States
Brittney Allan / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Brittney Allan defeats Angela Morabito via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Selena Lorigo vs Tiana Williams
Spar Star Promotions: Saturday Night Fights, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
Selena Lorigo / MD
Bantamweight (135lbs), 3x2. Selena Lorigo defeats Tiana Williams via majority decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Christina Heath vs Chelsey White
Spar Star Promotions: Saturday Night Fights, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
Chelsey White / UD
Strawweight (115lbs), 3x2. Chelsey White defeats Christina Heath via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Destiny Quinones vs Hillary Rose
NYFE 10: X-Treme Tension, Club Amazura, Jamaica, New York, United States
Hillary Rose / UD
Strawweight (115lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Lisa Blaine vs Jennifer Ventriglia
NYFE 10: X-Treme Tension, Club Amazura, Jamaica, New York, United States
Lisa Blaine / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Lisa Blaine defeats Jennifer Ventriglia via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Almighty Fighting Championship 1, Leeds Town Hall, Leeds, England
Bout Cancelled
(134lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Eternal MMA 16, Gold Coast, Queensland, Australia
Alex Dale / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Alex Dale defeats Amira Hafizovic via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
ExciteFight: MMAYHEM 2, WildHorse Resort Casino, Pendleton, Oregon, United States
Bout Cancelled
Lightweight (155lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Felisha Magallan vs Deborah Kouzmin
XKO Amateur Series 2, The Gym, Arlington, Texas, United States
Felisha Magallan / SD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Felisha Magallan defeats Deborah Kouzmin via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States
Julia Moore / TKO R1
Featherweight (145lbs), 3x3. Julia Moore defeats Lynsie Nemac via TKO (Referee Stoppage from Strikes) at 0:38 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Alexa Tarallo vs Elizabeth Lewis
Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States
Bout Cancelled
Bantamweight (135lbs), 3x5. TOC Bantamweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Danielle Dunford vs Cora Beth Honaker
Titans of the Cage 16, Bland Elementary School, Bland, Virginia, United States
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
Apr 3
Sunday
Boxing
Arisa Iwanaga vs Akane Hashimoto
Kokura Kita Gym, Kitakyushu, Fukuoka, Japan
Draw
Minimumweight, 4x2. Arisa Iwanaga and Akane Hashimoto fought to a Draw (Split).
—————————————————————
Boxing
Elica Jamile De Souza Santos vs Jessica Paula Da Silva
Arena de Rodeio, Cotia, Sao Paulo, Brazil
Elica Jamile De Souza Santos / KO R3
Light Flyweight, 8x3. Elica Jamile De Souza Santos defeats Jessica Paula Da Silva via KO in round 3.
—————————————————————
MMA
Kingdom Ehrgeiz: Cross x Session 2, Tachikawa Colosseum, Tachikawa, Tokyo, Japan
Karen Date / UD
(99lbs), 2x5. Karen Date defeats Yayoi Inoue via unanimous decision.
—————————————————————
Muay Thai
Anissa Haddaoui vs Ilona Wijmans
World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands
Anissa Haddaoui / Decision
65kg. Tournament Final. Anissa Haddaoui defeats Ilona Wijmans via Decision to win the tournament.
—————————————————————
Muay Thai
Anissa Haddaoui vs Sheena Widdershoven
World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands
Anissa Haddaoui / Decision
65kg. Tournament Semi-Finals. Anissa Haddaoui defeats Sheena Widdershoven via Decision.
—————————————————————
Muay Thai
World Fighting League: Where Heroes Meet Legends, Almere, Netherlands
Ilona Wijmans / Decision
65kg. Tournament Semi-Finals. Ilona Wijmans defeats Daria Albers via Decision.
—————————————————————
Apr 4
Monday
Boxing
Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary
Edina Kiss / PTS
Featherweight, 6x2. Edina Kiss defeats Erika Kalderas via points.
—————————————————————
Boxing
Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary
Agnes Nick / TKO R1
Featherweight, 6x2. Agnes Nick defeats Timea Grof via TKO in round 1.
—————————————————————
Apr 8
Friday
BJJ
Fight to Win Pro 4, Denver, Colorado, United States
Mackenzie Dern / Armbar
Main event. Pro match, 145 lbs, Black Belts. Mackenzie Dern defeats Rossie Snow via Armbar at 0:14. Black Belt Fight of the Night.
—————————————————————
BJJ
Maycee Barber vs Nicole Evagelista
Fight to Win Pro 4, Denver, Colorado, United States
Nicole Evagelista / Disqualification
Pro Gi match, 125 lbs, Blue Belts. Nicola Evagelista defeats Macyee Barber via Disqualification due to a kneee reap.
—————————————————————
Boxing
Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico
Yanali Ayon / UD
Flyweight, 4x2. Yanali Ayon defeats Karla Islas via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Tania Enriquez vs Mary Gastelum
Billar El Perro Salado, Tijuana, Baja California, Mexico
Tania Enriquez / RTD R2
Flyweight, 6x2. Tania Enriquez defeats Mary Gastelum via Retirement at 0:10 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Yesica Yolanda Bopp vs Vanesa Lorena Taborda
Avellaneda, Buenos Aires, Argentina
Yesica Yolanda Bopp / UD
Flyweight, 8x2. Yesica Yolanda Bopp defeats Vanesa Lorena Taborda via unanimous decision.
—————————————————————
K1
Madelen Søfteland vs Marion Montanari
Fight Night One 4, Saint-Étienne, France
Marion Montanari / Decision
3x3, 60kg. Madelen Søfteland replaces Paola Cappucci. Marion Montanari defeats Madelen Søfteland.
—————————————————————
MMA
Xtreme Fight Night 28, Tulsa, Oklahoma
Jenny Liou / Armbar R1
Jenny Liou defeats Jaymee Jones via armbar at 0:59 of round 1.
—————————————————————
MMA
KOTC: Generation X, Black Bear Casino Resort, Carlton, Minnesota, United States
Shanna Young† / SD
Bantamweight (135lbs), 5x5. Shanna Young defeats Pam Sorenson via split decision to win the KOTC Bantamweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Chantel Coates vs Jessika Brown
Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States
Bout Cancelled
Featherweight (145lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States
Bout Cancelled
3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Ultimate Blue Corner Battles, Harrah’s Casino, Kansas City, Missouri, United States
Bout Cancelled
Featherweight (145lbs), 3x3.
—————————————————————
Apr 9
Saturday
Boxing
Jorgelina Guanini vs Valeria Jesica Almiron
Club Rivadavia, Necochea, Buenos Aires, Argentina
Jorgelina Guanini / UD
Super Bantamweight, 4x2. Jorgelina Guanini defeats Valeria Jesica Almiron via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Natalia Soledad Reynoso vs Debora Micaela Martinez
San Justo, Buenos Aires, Argentina
Natalia Soledad Reynoso / TKO R2
Super Lightweight, 4x2. Natalia Soledad Reynoso defeats Debora Micaela Martinez via TKO in round 2.
—————————————————————
Boxing
Cherneka Johnson vs Napaporn Ruengsuwan
Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia
Cherneka Johnson / TKO R2
4x2. Cherneka Johnson defeats Napaporn Ruengsuwan via TKO at 2:45 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Parque La Dicha, Palmar de Varela, Colombia
Olga Julio / KO R2
Super Bantamweight, 6x2. Olga Julio defeats Yoleima Blanco via KO at 1:10 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Jessica Nery Plata vs Yanely Hernandez
Auditorio Benito Juárez, Veracruz, Veracruz, Mexico
Jessica Nery Plata / RTD R6
Light Flyweight, 8x2. Jessica Nery Plata defeats Yanely Hernandez via retirement at 3:00 of round 6.
—————————————————————
Boxing
Estefania Zapiain vs Beatriz Jimenez
Auditorio Benito Juárez, Veracruz, Veracruz, Mexico
Beatriz Jimenez / SD
Lightweight, 6x2. Beatriz Jimenez defeats Estefania Zapiain via split decision.
—————————————————————
Boxing
Natalie Gonzalez vs Rachel Sazoff
5 Star Banquet Hall, Queens, New York, USA
Natalie Gonzalez / UD
Light Flyweight, 4x2. Natalie Gonzalez defeats Rachel Sazoff via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Alicia Napoleon vs Latashia Burton
5 Star Banquet Hall, Queens, New York, USA
Bout Cancelled
Middleweight, 6x2.
—————————————————————
Boxing
Cristina Gomez vs Vanesa Caruso
Casino Gran Madrid, Torrelodones, Comunidad de Madrid, Spain
Cristina Gomez / UD
Bantamweight, 4x2. Cristina Gomez defeats Vanesa Caruso via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Joana Pastrana vs Teodora Bacheva
Casino Gran Madrid, Torrelodones, Comunidad de Madrid, Spain
Joana Pastrana / UD
Minimumweight, 6x2. Joana Pastrana defeats Teodora Bachevavia unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Monika Henao vs Sara Marjanovic
MBS Arena, Potsdam, Brandenburg, Germany
Monika Henao / UD
Lightweight, 4x2. Monika Henao defeats Sara Marjanovic via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
MBS Arena, Potsdam, Brandenburg, Germany
Ikram Kerwat† / TKO R1
Lightweight, 10x2. Ikram Kerwat defeats Gina Chamie via TKO at 1:38 of round 1 to win the vacant WBC International female lightweight title.
—————————————————————
Boxing
Oshin Derieuw vs TBC
Espace Francois Mitterrand, Henin-Beaumont, Pas-de-Calais, France
Oshin Derieuw / TKO R2
Super Lightweight, 4x2. Oshin Derieuw defeats TBC via TKO in round 2.
—————————————————————
Boxing
Laetitia Chevalier vs Sandra Zekic
Espace Francois Mitterrand, Henin-Beaumont, Pas-de-Calais, France
Laetitia Chevalier / TKO R3
Super Lightweight, 4x2. Laetitia Chevalier defeats Sandra Zekic via TKO in round 3.
—————————————————————
Boxing
Enis Pacheco vs Yarley Cuadrado
Parque La Dicha, Palmar de Varela, Colombia
Enis Pacheco / UD
Super Lightweight, 10x2. Enis Pacheco defeats Yarley Cuadrado via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Rose Volante vs Elaine Albuquerque
Academia Coliseo Boxe, Guarulhos, Sao Paulo, Brazil
Rose Volante†† / UD
Lightweight, 10x2. Rose Volante defeats Elaine Albuquerque via unanimous decision to win the WBC Latino female lightweight title and Women’s International Boxing Association International lightweight title.
—————————————————————
Boxing
Susie Ramadan vs Hongfah Tor Buamas
Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia
Susie Ramadan / TKO R3
Super Bantamweight, 8x2. Susie Ramadan defeats Hongfah Tor Buamas via TKO at 2:59 of round 3.
—————————————————————
Boxing
Shannon O’Connell vs Anrey Onesongchaigym
Warnambool Stadium, Warrnambool, Victoria, Australia
Shannon O’Connell† / KO R6
Super Bantamweight, 10x2. Shannon O’Connell defeats Anrey Onesongchaigym via KO at 0:57 of round 6 to win the vacant WBC Silver female super bantamweight title.
—————————————————————
MMA
Jody Lynn Reicher vs Danielle Hindley
Cage Titans 28, Plymouth Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
Virna Jandiroba vs Anne Karoline
Circuito MNA de MMA 2, Ginásio de Esportes de Seabra, Seabra, Bahia, Brazil
Virna Jandiroba† / Armbar R2
Strawweight (115lbs), 3x5. Virna Jandiroba defeats Anne Karoline via armbar at 3:29 of round 2 to win the Vacant Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA
Thamara Leorde vs Luana Carvalho
Valent’s Night 1, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Bout Cancelled
(134lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
Kunlun Fight 42, Haihu Gym Center, Xining, Qinghai, China
Jin Tang / Armbar R1
(128lbs), 3x5. Jin Tang defeats Fabrina Vanessa via armbar in round 1.
—————————————————————
MMA
Malihe Younes vs Yelena Kolesnik
WBK 12, Quingdao, Shandong, China
Malihe Younes / Decision
(143lbs), 3x5. Malihe Younes defeats Yelena Kolesnik via decision.
—————————————————————
MMA
KOTC: New Era, WinnaVegas Casino Resort, Sloan, Iowa, United States
Andy Nguyen† / TKO R3
Atomweight (105lbs), 5x5. Andy Nguyen defeats Elane Santiago via TKO at 3:58 of round 3 to win the KOTC Atomweight Championship title.
—————————————————————
MMA
Gladiator CF 19, Vanila Music Hall, Curitiba, Parana, Brazil
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
Daniela Kortmann vs Griet Eeckhout
MMA Meets Wild West, El Dorado Templin, Templin, Brandenburg, Germany
Griet Eeckhout / RNC R2
Flyweight (125lbs), 3x5. Griet Eeckhout defeats Daniela Kortmann via Rear-Naked Choke at 4:44 of round 2.
—————————————————————
MMA
GMC 8, Europahalle, Castrop-Rauxel
Aitek Emadi / UD
Strawweight (115lbs). Aitek Emadi defeats Alice Ardelean via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jennifer Penfield vs Corrin Cassidy
Knockout MMA: Van Der Lee vs. Perez, Next Level Sports Complex, Garden Grove, California, United States
Jennifer Penfield / TKO R1
Bantamweight (135lbs), 3x2. Jennifer Penfield defeats Corrin Cassidy via TKO at 1:35 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Adelita McGrath vs Jessah Torres
Knockout MMA: Van Der Lee vs. Perez, Next Level Sports Complex, Garden Grove, California, United States
Adelita McGrath / TKO R2
(130lbs), 3x2. Adelita McGrath defeats Jessah Torres via TKO at 0:55 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Arena Wars: Redemption, Josephine County Fairgrounds, Grants Pass, Oregon, United States
Irene White / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Irene White defeats Joy Edewards via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Nicole Baumann vs Destiny McCubbin
The Clash MMA 17, Eccles Ice Arena, Logan, Utah, United States
Destiny McCubbin / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Destiny McCubbin defeats Nicole Baumann via TKO at 1:44 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Audrey Drew vs Jasmine Crawford
Xtreme Fight Club 35, Crowne Plaza Hotel, Addison, Texas, United States
Audrey Drew / SD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Audrey Drew defeats Jasmine Crawford via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Caroline Wilhelm vs Jeanette Pomales
Cage Titans 28, Plymouth Memorial Hall, Plymouth, Massachusetts, United States
Jeanette Pomales / UD
(130lbs), 3x3. Jeanette Pomales defeats Caroline Wilhelm via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Alannah Arnett vs Linda Mihalic
Warrior FC: Bloody Harlan Havoc, Harlan Center, Harlan, Kentucky, United States
Alannah Arnett / DQ R3
Strawweight (115lbs), 3x3. Alannah Arnett defeats Linda Mihalic via Disqualification (Illegal Elbow) at 0:52 of round 3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Tiaira Fitzgerald vs Olivia Parker
Warrior FC: Bloody Harlan Havoc, Harlan Center, Harlan, Kentucky, United States
Olivia Parker / TKO R1
(205lbs), 3x3. Olivia Parker defeats Tiaira Fitzgerald via TKO at 2:51 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Diamond Long vs Alexandra Ruppel
Impact Fight League 65, Joe Louis Arena, Detroit, Michigan, United States
Alexandra Ruppel† / Armbar R1
Flyweight (125lbs), 5x3. Alexandra Ruppel defeats Diamond Long via armbar at 1:50 of round 1 to win the IFL Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Chelsea Faulder vs Tabatha Ann Watkins
Impact Fight League 65, Joe Louis Arena, Detroit, Michigan, United States
Chelsea Faulder† / RNC R3
Strawweight (115lbs), 5x3. Chelsea Faulder defeats Tabatha Ann Watkins via Rear-Naked Choke at 2:57 of round 3 to win the IFL Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Pollyana Miller vs Laura Beatriz
Gladiator CF 19, Vanila Music Hall, Curitiba, Parana, Brazil
Bout Cancelled
(108lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Julia Dorny vs Malwina Golczak
MMA Meets Wild West, El Dorado Templin, Templin, Brandenburg, Germany
Julia Dorny / UD
(146lbs), 3x3. Julia Dorny defeats Malwina Golczak via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing (Amateur)
Raquel Cardozo vs Indiara Souza
Valent’s Night 1, CT New Corpore Fight, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Raquel Cardozo / KO/TKO
(134lbs). Raquel Cardozo defeats Indiara Souza via KO/TKO.
—————————————————————
Muay Thai
Destiny 6, Brisbane, Queensland, Australia
Sam Brown / UD
WBC Australian title, 55kg, 5x3. Sam Brown defeats Yolanda Schmidt via Unanimous Decision.
—————————————————————
Muay Thai
Chelsea Hackett vs Clarification Baxter
Destiny 6, Brisbane, Queensland, Australia
Clarification Baxter
5x2. Clarification Baxter defeats Chelsea Hackett.
—————————————————————
Apr 10
Sunday
Boxing
Ana Maria Lozano vs Daniela Maramara
Gimnasio Mocho Navas, Petare, Venezuela
Ana Maria Lozano / TKO R4
Bantamweight, 6x2. Ana Maria Lozano defeats Daniela Maramara via TKO at 0:10 of round 4.
—————————————————————
Boxing
City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan
Jun Yabuki / UD
Flyweight, 4x2. Jun Yabuki defeats Itose Ishii via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan
Chie Higano / UD
Minimumweight, 6x2. Chie Higano defeats Aiko Yamagishi via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Naoko Shibata vs Tanuthong Sor Kunlawong
City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan
Naoko Shibata / TKO R3
Light Flyweight, 8x2. Naoko Shibata defeats Tanuthong Sor Kunlawong via TKO at 1:22 of round 3.
—————————————————————
Boxing
Ayaka Miyao vs Krikanok Islandmuaythai
City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan
Ayaka Miyao / TKO R4
Minimumweight, 8x2. Ayaka Miyao defeats Krikanok Islandmuaythai via TKO at 1:10 of round 4.
—————————————————————
Boxing
Pro-Box Pergega Gym, Regensburg, Bayern, Germany
Bout Cancelled
Welterweight, 6x2.
—————————————————————
Boxing
City Culture Hall, Soka, Saitama, Japan
Minimumweight, 6x2.
—————————————————————
MMA
Maryna Moroz vs Cristina Stanciu
UFC Fight Night 86: Rothwell vs. Dos Santos, Zagreb Arena, Zagreb, Croatia
Maryna Moroz / UD
Strawweight (115lbs), 3x5. Maryna Moroz defeats Cristina Stanciu via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
The Hurt Business Presents: Fight Night at Parq, Parq Restaurant & Nightclub, San Diego, California, United States
Draw
Strawweight (115lbs), 3x2. Gina Reyes and Gabby Roberts fought to a Draw (Decision).
—————————————————————
Apr 12
Tuesday
Boxing
Linda Vazquez vs Barbara Martinez Munoz
Centro de Espectaculos El Jefe, Monterrey, Nuevo León, Mexico
Barbara Martinez Munoz / MD
Light Flyweight, 6x2. Barbara Martinez Munoz defeats Linda Vazquez via majority decision.
—————————————————————
Apr 13
Wednesday
Boxing
Szilvia Szabados vs Tunde Berki
Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia
Szilvia Szabados / TKO R4
Super Welterweight, 6x2. Szilvia Szabados defeats Tunde Berki via TKO in round 4.
—————————————————————
Boxing
Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia
Agnes Nick / TKO R3
Featherweight, 6x2. Agnes Nick defeats Erika Kalderas via TKO in round 3.
—————————————————————
Boxing
Gabriella Mezei vs Eva Pakozdi
Sportova hala MSO, Šturovo, Slovakia
Gabriella Mezei / UD
Super Bantamweight, 4x2. Gabriella Mezei defeats Eva Pakozdi via unanimous decision.
—————————————————————
—————————————————————
Apr 14
Thursday
Boxing
Gaelle Amand vs Tamara Marianella Nunez
Espace Venise, Sarcelles, Val-d’Oise, France
Gaelle Amand† / UD
Featherweight, 10x2. Gaelle Amand defeats Tamara Marianella Nunez via unanimous decision to win the vacant WBC International female featherweight title.
—————————————————————
Apr 15
Friday
Boxing
Carolina Raquel Duer vs Vanesa del Valle Calderon
Polideportivo Cooperativa Tortuguitas, Tortuguitas, Buenos Aires, Argentina
Carolina Raquel Duer / UD
Super Bantamweight, 6x2. Carolina Raquel Duer defeats Lucio Alberto Ayala via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Cris Macfer vs Natália Miranda
BH Sparta 8
Draw
Cris Macfer and Natália Miranda fought to a Draw.
—————————————————————
MMA
Cage Warriors 75, Camden Centre, London, England
Bout Cancelled
Bantamweight (135lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
ONE Championship: Global Rivals, Mall of Asia Arena, Manila, Philippines
April Osenio / Armbar R1
Strawweight (115lbs), 3x5. April Osenio defeats Natalie Hills via armbar at 3:23 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Agatha Politeia Kody vs Wan Ardeena
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Yao Zong Cheot vs Lesley Dulamit
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Lightweight (155lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Esperanza Cadena vs Salma Del Real
559 Fights 44: Ramirez vs. Huerta, The Tower Theatre, Fresno, California, United States
Esperanza Cadena / UD
Bantamweight (135lbs), 3x2. Esperanza Cadena defeats Salma Del Real via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Nur Sabrina / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Nur Sabrina defeats Melaine Tan via TKO (Punches) in round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Nurul Khairunnisa vs Deepa Mogan
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Deepa Mogan / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Deepa Mogan defeats Nurul Khairunnisa via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Cindy Tiong vs Hayatun Najihin
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Samantra Jong vs Rina Jordana Adnan
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Samantha Jong / RNC
Flyweight (125lbs), 3x3. Samantha Jong defeats Rina Jordana Adnan via Rear-Naked Choke.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Malaysian Invasion 4: Ladder Match, Paradigm Mall, Selangor, Malaysia
Samantha Tan / TKO
Flyweight (125lbs), 3x3. Samantha Tan defeats Nurul Aini via TKO.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Julia Gorka vs Heather Hammond
West Cage FC 5: Road to Dublin, Right Venue, Dublin, Ireland
Bout Cancelled
(123lbs), 3x3.
—————————————————————
Kickboxing
Joanna Rybińska vs Paulina Maj
Legion Fight Night 2, Hala Widowiskowo-Sportowa, Głogów, Poland
Joanna Rybińska / UD
(117lbs). Joanna Rybińska defeats Paulina Maj via unanimous decision.
—————————————————————
Apr 16
Saturday
Boxing
Mary Camacho vs Fatima Rodriguez
Plaza Principal, Jamay, Jalisco, Mexico
Mary Camacho / UD
Flyweight, 5x2. Mary Camacho defeats Fatima Rodriguez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Victoria Polo vs Veronica Ixehuatl
Gimnasio Olímpico Juan de la Barrera, Mexico City, Distrito Federal, Mexico
Victoria Polo / UD
Flyweight, 4x2. Victoria Polo defeats Veronica Ixehuatl via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Adelita Irizarry vs TBA
Massachusetts, USA
Bout Cancelled
Super Welterweight, 4x2.
—————————————————————
Boxing
Sonya Lamonakis vs TBA
Massachusetts, USA
Bout Cancelled
Heavyweight, 10x2.
—————————————————————
Boxing
Shelly Vincent vs Elizabeth Anderson
Foxwoods Resort, Mashantucket, Connecticut, USA
Shelly Vincent / UD
Featherweight, 6x2. Shelly Vincent defeats Elizabeth Anderson via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Heather Hardy vs Anna Donatella Hultin
Barclays Center, Brooklyn, New York, USA
Heather Hardy / TKO R4
Featherweight, 8x2. Heather Hardy defeats Anna Donatella Hultin via TKO at 2:48 of round 4.
—————————————————————
Boxing
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Mia St John / TKO R4
Welterweight, 4x2. Mia St John defeats Lisa Lewis via TKO at 1:37 of round 4.
—————————————————————
Boxing
Maria Soledad Vargas vs Rosalia Gomez
Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico
Maria Soledad Vargas / UD
Light Flyweight, 4x2. Maria Soledad Vargas defeats Rosalia Gomez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Erika Hernandez vs Noemi Rodriguez
Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico
Erika Hernandez / UD
Welterweight, 4x2. Erika Hernandez defeats Noemi Rodriguez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Lizeth Zacarias vs Roxana Alanis
Estacionamiento Obrero, Zamora, Michoacán de Ocampo, Mexico
Lizeth Zacarias / UD
Flyweight, 6x2. Lizeth Zacarias defeats Roxana Alanis via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Layla McCarter vs Yolanda Segura
Arena Neza, Nezahualcóyotl, México, Mexico
Layla McCarter / TKO R1
Super Lightweight, 10x2. Layla McCarter defeats Yolanda Segura via TKO at 0:42 of round 1.
—————————————————————
Boxing
Andrea Lakatos vs Judit Hachbold
Sporthall, Sülysáp, Hungary
Judit Hachbold / SD
Flyweight, 4x2. Judit Hachbold defeats Andrea Lakatos via split decision.
—————————————————————
Boxing
Prisca Vicot vs Suzana Radovanovic
Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Prisca Vicot / PTS
Super Lightweight, 6x2. Prisca Vicot defeats Suzana Radovanovic via points.
—————————————————————
Boxing
Sandra Atanassow vs Doris Koehler
Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Sandra Atanassow / PTS
Featherweight, 6x2. Sandra Atanassow defeats Doris Koehler via points.
—————————————————————
Boxing
Melanie Zwecker vs Jasmina Nadj
Mach1, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Draw
Super Bantamweight, 8x2. Melanie Zwecker and Jasmina Nadj fought to a Draw (Points).
—————————————————————
Boxing
Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Verena Kaiser / UD
Super Lightweight, 4x2. Verena Kaiser defeats Dora Farkas via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Maja Milenkovic vs Kallia Kourouni
Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Kallia Kourouni / MD
Lightweight, 10x2. Kallia Kourouni defeats Maja Milenkovic via majority decision.
—————————————————————
Boxing
Caroline Schroeder vs Oksana Romanova
Rheinstrandhalle, Karlsruhe, Baden-Württemberg, Germany
Caroline Schroeder / SD
Super Bantamweight, 10x2. Caroline Schroeder defeats Oksana Romanova via split decision.
—————————————————————
Boxing
Tina Rupprecht vs Viktorija Mihailova
FFC 56 Gym, Koblenz, Rheinland-Pfalz, Germany
Tina Rupprecht / TKO R1
Bantamweight, 4x2. Tina Rupprecht defeats Viktorija Mihailova via TKO at 1:27 of round 1.
—————————————————————
Boxing
Ericka Rousseau vs Bojana Libiszewska
Salle Yvon Chevalier, Saintes, Charente-Maritime, France
Ericka Rousseau / PTS
Lightweight, 4x2. Ericka Rousseau defeats Bojana Libiszewska via points.
—————————————————————
Boxing
Andrea Soledad Sanchez vs Anahi Lopez
Club Atlético Talleres, Villa Constitucion, Santa Fe, Argentina
Draw
Flyweight, 4x2. Andrea Soledad Sanchez and Anahi Lopez fought to a Draw (Majority).
—————————————————————
Boxing
Victoria Noelia Bustos vs Ruth Stephanie Aquino
Club Atlético Talleres, Villa Constitucion, Santa Fe, Argentina
Victoria Noelia Bustos† / MD
Lightweight, 10x2. Victoria Noelia Bustos defeats Ruth Stephanie Aquino via majority decision to win the vacant IBF Inter-Continental Female lightweight title
—————————————————————
Boxing
Luisana Bolivar vs Edith Segura
Gimnasio Municipal Las Tejerias, Aragua, Venezuela
Bout Cancelled
Light Flyweight, 6x2.
—————————————————————
Boxing
Kirsty Lupeamanu vs Nailini Helu
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Nailini Helu / UD
Heavyweight, 4x2. Nailini Helu defeats Kirsty Lupeamanu via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Bout Cancelled
Welterweight, 6x2.
—————————————————————
Boxing
Noemi Bosques vs Michelle Preston
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Michelle Preston / MD
Super Flyweight, 8x2. Michelle Preston defeats Noemi Bosques via majority decision.
—————————————————————
Boxing
Rebecca Jennings vs Nydia Feliciano
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Nydia Feliciano† / UD
Featherweight, 8x2. Nydia Feliciano defeats Rebecca Jennings via unanimous decision to win the vacant Universal Boxing Federation (UBF) International female featherweight title.
—————————————————————
Boxing
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Kali Reis† / SD
Middleweight, 10x2. Kali Reis defeats Maricela Cornejo via split decision to win the vacant WBC World female middleweight title.
—————————————————————
Boxing
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Melissa St Vil† / UD
Super Featherweight, 10x2. Melissa St Vil defeats Baby Nansen via unanimous decision to win the vacant WBC Silver female super featherweight title.
—————————————————————
Boxing
Ronica Jeffrey vs Gentiane Lupi
The Trust Arena, Auckland, New Zealand
Ronica Jeffrey† / UD
Featherweight, 10x2. Ronica Jeffrey defeats Gentiane Lupi via unanimous decision to win the vacant WBC Silver female featherweight title.
—————————————————————
Boxing
Alexandra Lazar vs Kleopatra Tolnai
Sporthall, Sülysáp, Hungary
Alexandra Lazar† / UD
Bantamweight, 10x2. Alexandra Lazar defeats Kleopatra Tolnai via unanimous decision to win the vacant WBC Youth female bantamweight title.
—————————————————————
Boxing
Angelique Duchemin vs Karina Kopinska
Salle Rosselo, Thuir, Pyrénées-Orientales, France
Bout Cancelled
Super Featherweight, 8x2.
—————————————————————
Kickboxing
Magdalena Mróz vs Klara Kleczkowska
Grappler Night Extra: Halinów Edition, Hala Sportowa, Halinów, Poland
Magdalena Mróz / UD
121lbs. Magdalena Mróz defeats Klara Kleczkowska via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Denise Kielholtz vs Veronica Vernocchi
Bellator Kickboxing: Torino, Italy
Denise Kielholtz / SD
Flyweight. Denise Kielholtz defeats Veronica Vernocchi via Split Decision.
—————————————————————
Kickboxing
Bellator Kickboxing: Torino, Italy
Gloria Peritore / TKO R3
Gloria Peritore defeats Li Mingrui via TKO in round 3.
—————————————————————
MMA
SRFC: Santa Rita Fight Champions 1, Brazil
Rosy Duarte / UD
Rosy Duarte defeats Juh Moura via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Kombat League: Trieste in the Arena, Trieste, Italy
Lucrezia Ria / Armbar R1
3x5. Lucrezia Ria defeats Elodie Giorla via armbar at 3:47 of round 1.
—————————————————————
MMA
Maguy Berchel vs Audrey Kerouche
GOTA 4: The Pride Edition, Gymnase Avenue De Roqua, Aubenas, France
Maguy Berchel / Armbar R1
(123lbs), 3x5. Maguy Berchel defeats Audrey Kerouche via armbar in round 1.
—————————————————————
MMA
Aspera FC 34: Nazareno vs. Iramar, Ginásio Municipal de Esportes, Limoeiro do Norte, Ceara, Brazil
Mabelly Lima / RNC R1
(154lbs), 3x5. Mabelly Lima defeats Gina Naja via Rear-Naked Choke in round 1.
—————————————————————
MMA
Elika Rodrigues vs Rúbia Gomes
NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil
Elika Rodrigues / TKO R1
Strawweight (115lbs), 3x5. Elika Rodrigues defeats Rúbia Gomes via TKO (Punches) at 0:57 of round 1.
—————————————————————
MMA
NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil
Sarah Frota / Triangle Choke R2
(130lbs), 3x5. Sarah Frota defeats Bruna Felício via Triangle Choke in round 2.
—————————————————————
MMA
Shock n’ Awe 22, Mountbatten Centre, Portsmouth, England, United Kingdom
Jade Barker / RNC R2
Strawweight (115lbs), 3x5. Jade Barker defeats Judith Levi via Rear-Naked Choke at 2:30 of round 2.
—————————————————————
MMA
Molly McCann vs Valérie Domergue
Shock n’ Awe 22, Mountbatten Centre, Portsmouth, England, United Kingdom
Molly McCann† / SD
Flyweight (125lbs), 3x5. Molly McCann defeats Valérie Domergue via split decision to win the SNA Vacant Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA
Road FC 30 in China, Beijing Workers Stadium, Beijing, China
Xiaonan Yan / TKO R1
Strawweight (115lbs), 2x5. Xiaonan Yan defeats So Hee Lim via TKO (Punches) at 3:28 of round 1.
—————————————————————
MMA
Jess Doueihi vs Caitlin McEwen
BRACE 39, AIS Arena, Canberra, Australian Capital Territory, Australia
Caitlin McEwen / TKO R1
Bantamweight (135lbs), 3x5. Caitlin McEwen defeats Jess Doueihi via TKO (Punches) at 1:32 of round 1.
—————————————————————
MMA
Bethe Correia vs Raquel Pennington
UFC on FOX 19: Nurmagomedov vs. Ferguson, Amalie Arena, Tampa, Florida, United States
Raquel Pennington / SD
Bantamweight (135lbs), 3x5. Raquel Pennington defeats Bethe Correia via split decision.
—————————————————————
MMA
Tecia Torres vs Rose Namajunas
UFC on FOX 19: Nurmagomedov vs. Ferguson, Amalie Arena, Tampa, Florida, United States
Rose Namajunas / UD
Strawweight (115lbs), 3x5. Rose Namajunas defeats Tecia Torres via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Anastasia Yankova vs Anjela Pink
Bellator 152: Pitbull vs. Campos 2, Pala Alpitour, Torino, Italy
Anastasia Yankova / Armbar R1
(130lbs), 3x5. Anastasia Yankova defeats Anjela Pink via armbar at 1:35 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Christin Campos vs Destany Delacruz
Rocks Xtreme MMA 20, American Bank Center, Corpus Christi, Texas, United States
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Brandi Narvaez vs Cynthia Arceo
Rocks Xtreme MMA 20, American Bank Center, Corpus Christi, Texas, United States
Brandi Narvaez / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Brandi Narvaez defeats Cynthia Arceo via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Shamrock FC: No Mercy, Lumiere Casino, St. Louis, Missouri, United States
Stefani Lam / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Stefani Lam defeats Tiffany Axton via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Courtney Lemons vs Shannon Goughary
Shamrock FC: No Mercy, Lumiere Casino, St. Louis, Missouri, United States
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x3. SFC Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Cassia Duval vs Fotini Kandris
Cage Rage 4, Mirage Exotic Nightlife, Greensboro, North Carolina, United States
Cassia Duval / UD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Cassia Duval defeats Fotini Kandris via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Cage Rage 4, Mirage Exotic Nightlife, Greensboro, North Carolina, United States
Nicole Hunt / TKO R2
Strawweight (115lbs), 3x3. Nicole Hunt defeats Alex McBride via TKO (Referee Stoppage) at 2:43 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Marcela Giantomassi Aguiar vs Michele Divina Correia
NP Fight Night, Ginásio de Esportes do Jardim Balneário, Goiania, Goias, Brazil
Marcela Giantomassi Aguiar / TKO R2
(126lbs), 2x3. Marcela Giantomassi Aguiar defeats Michele Divina Correia via TKO (Punches) at 2:22 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Krystyna Iwanow vs Aneta Staniuk
Grappler Night Extra: Halinów Edition, Hala Sportowa, Halinów, Poland
Krystyna Iwanow / RNC R2
(121lbs), 3x3. Krystyna Iwanow defeats Aneta Staniuk via Rear-Naked Choke in round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Sylwia Zaczkiewicz vs Barbara Judin
WCA Fight Night 2, Warszawskie Centrum Atletyki, Warsaw, Poland
Bout Cancelled
(150lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Roksana Prucnal vs Agnieszka Więcek
WCA Fight Night 2, Warszawskie Centrum Atletyki, Warsaw, Poland
Roksana Prucnal / Armbar R1
(119lbs), 3x3. Roksana Prucnal defeats Agnieszka Więcek via armbar at 2:36 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Rumble in the Cage 52, Servus Soccer Centre, Lethbridge, Alberta, Canada
Ali Toly / TKO
(120lbs), 3x3. Ali Toly defeats Tamina Gravelle via TKO.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Amanda Kramny vs Jennifer Ventriglia
Ring Of Combat AM 22, Freehold, New Jersey, United States
Bout Cancelled
3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Melissa Gardner vs Sarah Thompson
Ring Of Combat AM 22, Freehold, New Jersey, United States
Bout Cancelled
3x3.
—————————————————————
Muay Thai
Teresa Wintermyr vs Namtarn Por. Muangphet
Yasothon, Thailand
Namtarn Por. Muangphet
Namtarn Por. Muangphet defeats Teresa Wintermyr.
—————————————————————
Apr 17
Sunday
Boxing
Kei Takenaka vs Daoruang Saknarong
EDION Arena Osaka, Osaka, Osaka, Japan
Kei Takenaka / UD
Flyweight, 6x2. Kei Takenaka defeats Daorueng Saknarong via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Ksenija Medic vs Jovana Djordjevic
DTV “Partizan”, Becej, Serbia
Jovana Djordjevic / PTS
Super Lightweight, 4x2. Jovana Djordjevic defeats Ksenija Medic via points.
—————————————————————
MMA
Kanako Murata vs Natalya Denisova
RIZIN FF 1, Nippon Gaishi Hall, Nagoya, Aichi, Japan
Kanako Murata / UD
(117lbs), 3x5. Kanako Murata defeats Natalya Denisova via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Gabrielle Garcia vs Anna Maliukova
RIZIN FF 1, Nippon Gaishi Hall, Nagoya, Aichi, Japan
Gabrielle Garcia / Armbar R2
(265lbs), 3x5. Gabrielle Garcia defeats Anna Maliukova via armbar at 2:05 of round 2.
—————————————————————
K1
Victoria Lomax vs Sanne de Ruijter
Day of the Truth, Netherlands
Draw
Victoria Lomax and Sanne de Ruijter fought to a Draw.
—————————————————————
Apr 18
Monday
Boxing
Eva Kolos vs Bernadett Czegeledi
Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary
Bernadett Czegeledi / PTS
Super Welterweight, 6x2. Bernadett Czegeledi defeats Eva Kolos via points.
—————————————————————
Apr 21
Thursday
Boxing
Nataly Delgado vs Luiciel Quiel
Panama City, Panama
Luiciel Quiel / MD
Flyweight, 6x2. Luiciel Quiel defeats Nataly Delgado via majority decision.
—————————————————————
Boxing
Mel Ott Recreation Center, Gretna, Louisiana, USA
Kimberly Handy / UD
Lightweight, 6x2. Kimberly Handy defeats Kim Colbert via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Istela Nunes vs Karoline Martins
FLC 2, Quadra da Central Única das Favelas, Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil
Istela Nunes / KO R3
Strawweight (115lbs), 3x5. Istela Nunes defeats Karoline Martins via KO (Kick to the Head) at 3:00 of round 3.
—————————————————————
Apr 22
Friday
Boxing
Alejandra Reynoso vs Tania Pereyra
Polideportivo Vicente Polimeni, Las Heras, Mendoza, Argentina
Alejandra Reynoso / UD
Lightweight, 4x2. Alejandra Reynoso defeats Tania Pereyra via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Sophie Varley vs TBA
Cancha Ruben Zayas Montanez, Trujillo Alto, Puerto Rico
Bout Cancelled
Featherweight, 8x2.
—————————————————————
Boxing
Cancha Ruben Zayas Montanez, Trujillo Alto, Puerto Rico
Amanda Serrano / TKO R4
Featherweight, 8x2. Amanda Serrano defeats Edina Kiss via TKO in round 4.
—————————————————————
Boxing
Taoussy L’Hadji vs Segolene Lefebvre
Salle Gayant, Douai, Nord, France
Segolene Lefebvre† / MD
Super Featherweight, 8x2. Segolene Lefebvre defeats Taoussy L’Hadji via majority decision to win the France female super featherweight title.
—————————————————————
Boxing
Sandy Tsagouris vs Claudia Andrea Lopez
St Lawrence Centre for the Arts, Toronto, Ontario, Canada
Sandy Tsagouris / TKO R7
Featherweight, 8x2. Sandy Tsagouris defeats Claudia Andrea Lopez via TKO at 0:48 of round 7.
—————————————————————
Boxing
Sylvia Scharper vs Ratsadaporn Khiaosopa
The Melbourne Pavilion, Flemington, Victoria, Australia
Sylvia Scharper / UD
Bantamweight, 4x2. Sylvia Scharper defeats Ratsadaporn Khiaosopa via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Jennifer Rasjido vs Melisa Dozo
Club Hindu, Catamarca, Catamarca, Argentina
Draw
Super Bantamweight, 4x2. Jennifer Rasjido and Melisa Dozo fought to a Draw (Majority).
—————————————————————
Boxing
Maria Cecilia Roman vs Lilian Dolores Silva
Estadio Aldo Cantoni, San Juan, San Juan, Argentina
Maria Cecilia Roman / UD
Bantamweight, 4x2. Maria Cecilia Roman defeats Lilian Dolores Silva via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Leonela Paola Yudica vs Soledad del Valle Frias
Estadio Aldo Cantoni, San Juan, San Juan, Argentina
Leonela Paola Yudica† / UD
Flyweight, 10x2. Leonela Paola Yudica defeats oledad del Valle Frias via unanimous decision to win the IBF World female flyweight title.
—————————————————————
Boxing
Yohana Belen Alfonzo vs Brenda Karen Carabajal
Estadio Ave Fénix, San Luis, San Luis, Argentina
Yohana Belen Alfonzo† / UD
Lightweight, 10x2. Yohana Belen Alfonzo defeats Brenda Karen Carabajal via unanimous decision to win the WBO World female lightweight title.
—————————————————————
Boxing
Jessica Tamara Vargas vs Nevenka Mikulic
Palais des Sports, Orléans, Loiret, France
Jessica Tamara Vargas† / SD
Super Bantamweight, 10x2. Jessica Tamara Vargas defeats Nevenka Mikulic via split decision to win the vacant EBU female super bantamweight title.
—————————————————————
Boxing
Djemilla Gontaruk vs Cindy Bonhiver
Grivegnee, Liege, Belgium
Draw
Lightweight, 6x2. Djemilla Gontaruk and Cindy Bonhiver fought to a Draw (Majority).
—————————————————————
MMA
Jamie Herrington vs Susy Watson
Fivestar FL 17: Relentless, Fort St. John Curling Rink, Fort St. John, British Colombia, Canada
Flyweight (125lbs), 5x5. vacant FSFL Vacant Flyweight Championship title
—————————————————————
MMA (Amateur)
Alexa Saverem vs Christina D’eon
XFN 8: Poe vs Morien, Bahia Mar Resort, Fort Lauderdale, Florida
Christina D’eon / SD
(120lbs), 3x3. Christina D’eon defeats Alexa Saverem via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Amanda Dieguez vs Emmanuela Moliere
XFN 8: Poe vs Morien, Bahia Mar Resort, Fort Lauderdale, Florida
Emmanuela Moliere / Submission R2
Bantamweight (135lbs), 3x3. Emmanuela Moliere defeats Amanda Dieguez via submission at 0:38 of round 2.
—————————————————————
Apr 23
Saturday
Boxing
Marcela Mendoza vs Milagros Diaz
Centro de Usos Multiples, Los Mochis, Sinaloa, Mexico
Marcela Mendoza / PTS
Lightweight. Marcela Mendoza defeats Milagros Diaz via points.
—————————————————————
Boxing
Vanessa Colina vs Michelle Uribe
Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela
Vanessa Colina / TKO R2
Lightweight, 4x2. Vanessa Colina defeats Michelle Uribe via TKO at 1:26 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Maria Milano vs Yuneska Sulbaran
Centro Recreacional Yesterday, Turmero, Venezuela
Maria Milano / TKO R2
Minimumweight, 4x2. Maria Milano defeats Yuneska Sulbaran via TKO at 1:31 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Patricia Berghult vs Katarina Vistica
Johanneshov, Stockholm, Sweden
Patricia Berghult / UD
Super Lightweight, 4x2. Patricia Berghult defeats Katarina Vistica via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Angelique Hernandez vs Karina Kopinska
Johanneshov, Stockholm, Sweden
Karina Kopinska / SD
Featherweight, 4x2. Karina Kopinska defeats Angelique Hernandez via split decision.
—————————————————————
Boxing
Mikaela Lauren vs Ivana Habazin
Johanneshov, Stockholm, Sweden
Mikaela Lauren† / TKO R3
Super Welterweight, 10x2. Mikaela Lauren defeats Ivana Habazin via TKO at 1:55 of round 3 to win the WBC World female super welterweight title
—————————————————————
Boxing
Ana Alcantara vs Yareli Larios
Gimnasio Usos Múltiples UdeG, Guadalajara, Jalisco, Mexico
Yareli Larios / UD
Super Featherweight, 6x2. Yareli Larios defeats Ana Alcantara via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Ava Knight vs Judith Rodriguez
Centro de Usos Multiples, Los Mochis, Sinaloa, Mexico
Ava Knight / UD
Super Flyweight, 8x2. Ava Knight defeats Judith Rodriguez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Gwanakgu Hall, Seoul, South Korea
Draw
Super Featherweight, 4x2. Seul Gi Jun and Bo Mi Re Shin fought to a Draw (Majority).
—————————————————————
Boxing
Amira Hamzaoui vs Isabel Millan
Hall des sports Pierre Gaspard, Epernay, Marne, France
Isabel Millan† / UD
Flyweight, 10x2. Isabel Millan defeats Amira Hamzaoui via unanimous decision to win the vacant World Boxing Federation female flyweight title.
—————————————————————
Boxing
Karen Elizabeth Carabajal vs Natalia Vanesa del Valle Aguirre
Estadio F.A.B., Buenos Aires, Distrito Federal, Argentina
Karen Elizabeth Carabajal / UD
Lightweight, 6x2. Karen Elizabeth Carabajal defeats Natalia Vanesa del Valle Aguirre via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Seniesa Estrada vs Selene Lopez
Forum, Inglewood, California, USA
Seniesa Estrada / UD
Flyweight, 6x2. Seniesa Estrada defeats Selene Lopez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Kenia Enriquez vs Amaris Quintana
Forum, Inglewood, California, USA
Kenia Enriquez / KO R5
Light Flyweight, 6x2. Kenia Enriquez defeats Amaris Quintana via KO at 0:16 of round 5.
—————————————————————
Boxing
Klara Svensson vs Lucia Morelli
Johanneshov, Stockholm, Sweden
Klara Svensson / UD
Super Lightweight, 8x2. Klara Svensson defeats Lucia Morelli via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Alys Sanchez vs Jessica Arreguin
Santiago de Chile, Chile
Bout Cancelled
Bantamweight, 10x2. interim IBF World female bantamweight title.
—————————————————————
MMA
Luana Carvalho vs Nubia Nascimento
ZOFF 2: Zona Oeste Fire Fight 2, Centro de Convivencia de Padre Miguel, Rio de Janeiro, Brazil
Draw
Luana Carvalho and Nubia Nascimento fought to a Draw .
—————————————————————
MMA
Extreme Warriors International, San Roque Bullring, Tuxtla Gutierrez, Chiapas, Mexico
Davina Maciel / Armbar R1
Davina Maciel defeats Kiara Molina via armbar in round 1.
—————————————————————
MMA
Fabrina Vanessa vs Jaqueline Farias
Aspera FC 35: Santos vs. Viana, Sport Club Vera Cruz, Ji-Parana, Rondonia, Brazil
Fabrina Vanessa / UD
(126lbs), 3x5. Fabrina Vanessa defeats Jaqueline Farias via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
URCC 27: Rebellion, Marriott Grand Ballroom, Manila, Philippines
Geli Bulaong / Guillotine Choke R1
Flyweight (125lbs), 3x5. Geli Bulaong defeats Jen Damaso via Guillotine Choke in round 1.
—————————————————————
MMA
UFC 197: Jones vs. Saint Preux, MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, Nevada, United States
Carla Esparza / UD
Strawweight (115lbs), 3x5. Carla Esparza defeats Juliana Lima via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
WXC 63: Implosion, Crystal Gardens, Southgate, Michigan, United States
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 5x5. WXC Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Tiffany Masters vs Kara Marie Vislosky
KOTC: Total Devastation, Lake of the Torches Resort Casino, Lac du Flambeau, Wisconsin, United States
Tiffany Masters / TKO R1
Strawweight (115lbs), 3x3. Tiffany Masters defeats Kara Marie Vislosky via TKO (Punches) at 2:50 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Chelsea McCoy vs Catherine Jansen
Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, The Meadow Event Park, Doswell, Virginia, United States
Chelsea McCoy / RNC R1
Bantamweight (135lbs), 3x3. Chelsea McCoy defeats Catherine Jansen via Rear-Naked Choke at 1:56 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Aubree Thompson vs Yumi Matsumoto
Midtown Throwdown 8, Lane County Events Center, Eugene, Oregon, United States
Aubree Thompson† / TKO R1
Flyweight (125lbs), 5x3. Aubree Thompson defeats Yumi Matsumoto via TKO at 1:05 of round 1 to win the MT Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Renee Taylor vs Melody Pinchbeck
Hardrock MMA 79 Pro/Am, Holiday Inn Sloan Convention Center, Bowling Green, Kentucky, United States
Renee Taylor / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Renee Taylor defeats Melody Pinchbeck via TKO (Referee Stoppage) at 2:16 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jennifer Clausius vs Alannah Arnett
Hardrock MMA 79 Pro/Am, Holiday Inn Sloan Convention Center, Bowling Green, Kentucky, United States
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x3. HRMMA Vacant Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Brittany Boone vs Mallory Martin
SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States
Mallory Martin† / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Mallory Martin defeats Brittany Boone via unanimous decision to win the SCL Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Gurusahai Good vs Jenna MaCallister
SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States
Gurusahai Good† / UD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Gurusahai Good defeats Jenna MaCallister via unanimous decision to win the SCL Bantamweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Samantha Gilliland vs Miranda Maverick
SCL: AVM 7, Budweiser Events Center, Loveland, Colorado, United States
Samantha Gilliland† / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Samantha Gilliland defeats Miranda Maverick via unanimous decision to win the SCL Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Combat Night 59, Tier Nightclub, Orlando, Florida, United States
Ky Bennett / KO/TKO R2
Bantamweight (135lbs), 3x3. Ky Bennett defeats Megan Cawley via KO/TKO at 1:30 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Inner Strength MMA 5: Judgement Day, St. Croix Casino, Turtle Lake, Wisconsin, United States
Alli Bistry / Armbar R2
Bantamweight (135lbs), 3x3. Alli Bistry defeats Melanie Wilson via armbar at 2:58 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Absolute Action 46, BB&T Arena, Highland Heights, Kentucky, United States
Yoko Kowaas / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Yoko Kowaas defeats Katie Smith via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Melissa Bartel vs Helen Peralta
Absolute Action 46, BB&T Arena, Highland Heights, Kentucky, United States
Helen Peralta / SD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Helen Peralta defeats Melissa Bartel via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Patience Cosson vs Rebecca Daigle
DCS 25: Spring Brawl 4, Pinnacle Bank Arena, Lincoln, Nebraska, United States
Rebecca Daigle / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Rebecca Daigle defeats Patience Cosson via TKO (Punches) at 0:35 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Caged Madness 42, Tadmor Shrine, Akron, Ohio, United States
Zoe Wolfe / RNC R3
Flyweight (125lbs), 3x3. Zoe Wolfe defeats Kayla Potts via Rear-Naked Choke at 1:51 of round 3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States
Bout Cancelled
Strawweight (115lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Sarah Wholley vs Jasmyn Arnold
Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States
Jasmyn Arnold / TKO R1
Featherweight (145lbs), 3x3. Jasmyn Arnold defeats Sarah Wholley via TKO (Referee Stoppage) at 2:26 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Angelica Martinez vs Lindsey MacMhaolain
Sprawl N Brawl 6: Seduction & Destruction, Doswell, Virginia, United States
Angelica Martinez† / UD
Strawweight (115lbs), 3x5. Angelica Martinez defeats Lindsey MacMhaolain via unanimous decision to win the LHE Vacant Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jessica Fletcher vs Yamilka Pereira
Walkout FC 2: Revolution, Cornerstone Family Fitness, Independence, Kansas, United States
Yamilka Pereira / KO/TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Yamilka Pereira defeats Jessica Fletcher via KO/TKO at 1:27 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Selena Rodriguez vs Miranda Bohanon
Walkout FC 2: Revolution, Cornerstone Family Fitness, Independence, Kansas, United States
Miranda Bohanon / SD
Atomweight (105lbs), 3x3. Miranda Bohanon defeats Selena Rodriguez via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Hannah Sparrell vs Angela Young
NEF 22: All Roads Lead Here, Androscoggin Bank Colisee, Lewiston, Maine, United States
Angela Young / UD
(140lbs), 3x3. Angela Young defeats Hannah Sparrell via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
XCP: Norwich University, Norwich University, Northfield, Vermont, United States
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
5 rounds. IKF Strawweight World title.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Mariana Llamas (De Lira) vs Alyssa Goodridge
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
5 rounds. IKF Bantamweight World title.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Kennedy Maze vs Tasiana Virgen
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
108 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Vanessa Gonzalez Leon vs Amanda De Rosa
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
125 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Alyshia Madison vs Shavon Walker
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
147 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
108 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Selina Flores vs Esperanza Blanco
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
115 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
125 lbs.
—————————————————————
Muay Thai (Amateur)
Sarah Purdum vs Justine Fischetti
WCK Cali 15: Girls Night Out, Hollywood Park Casino, Inglewood, California, United States
140 lbs.
—————————————————————
Apr 24
Sunday
Boxing
Mariana Giselle Clausi vs Melina Anifossi
Club Argentino de Castelar, Castelar, Buenos Aires, Argentina
Mariana Giselle Clausi / RTD R3
Flyweight, 4x2. Mariana Giselle Clausi defeats Melina Anifossi via Retirement at 0:01 of round 3.
—————————————————————
Boxing
Szilvia Szabados vs Bernadett Czegeledi
Gentlemen Fight Club Boxing House, Budapest, Hungary
Szilvia Szabados / PTS
Super Welterweight, 6x2. Szilvia Szabados defeats Bernadett Czegeledi via points.
—————————————————————
Boxing
Ayumi Goto vs Wondergirl Sithsaithong
Meenayothin Camp, Bangkok, Thailand
Ayumi Goto / UD
Super Bantamweight, 4x2. Ayumi Goto defeats Wondergirl Sithsaithong via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Pancrase 277, Differ Ariake, Tokyo, Japan
Syuri Kondo / UD
Strawweight (115lbs), 3x3. Syuri Kondo defeats Kanna Asakura via unanimous decision.
—————————————————————
Muay Thai
Katrin Dirheimer vs Dasha Kuzina
It’s Hardcore Time Again 2, Germany
73ig. Queens of the Ring World title.
—————————————————————
Apr 25
Monday
Boxing
Leyrin Flores vs Daniela Maramara
Gimnasio Eliecer Otaiza, Caracas, Venezuela
Leyrin Flores / TKO R3
Light Flyweight. Leyrin Flores defeats Daniela Maramara via TKO at 0:08 of round 3.
—————————————————————
MMA
Paola Ramirez vs Amber Tackett
Combate Americas 4: Road to the Championship, Exchange LA, Los Angeles, California, United States
Paola Ramirez / TKO R1
(129lbs), 3x5. Paola Ramirez defeats Amber Tackett via TKO (Superman Punch) at 4:05 of round 1.
—————————————————————
MMA
Combate Americas 4: Road to the Championship, Exchange LA, Los Angeles, California, United States
Kyra Batara / TKO R2
Atomweight (105lbs), 3x5. Kyra Batara defeats Jenny Silverio via TKO (Ground and Pound) at 4:13 of round 2.
—————————————————————
Apr 28
Thursday
Boxing
Maiva Hamadouche vs Maria Semertzoglou
Casino Ruhl, Nice, Alpes-Maritimes, France
Maiva Hamadouche / UD
Lightweight, 8x2. Maiva Hamadouche defeats Maria Semertzoglou via unanimous decision.
—————————————————————
Apr 29
Friday
Boxing
Belinda Sedgwick vs Carol Earl
Entertainment Centre, Hurstville, New South Wales, Australia
Carol Earl / TKO R1
Super Featherweight, 6x2. Carol Earl defeats Belinda Sedgwick via TKO at 0:55 of round 1.
—————————————————————
Boxing
Carmen Morales vs Daniela Campos
Arena Olímpico Laguna, Gomez Palacio, Durango, Mexico
Daniela Campos / TKO R2
Middleweight, 4x2. Daniela Campos defeats Carmen Morales via TKO at 1:03 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Jennifer Han vs Calixta Silgado
Southwest University Event Center, El Paso, Texas, USA
Jennifer Han / UD
Featherweight, 10x2. Jennifer Han defeats Calixta Silgado via unanimous decision to win the IBF World female featherweight title.
—————————————————————
Boxing
Inna Sagaydakovskaya vs Klaudia Szymczak
Korston Club, Moscow, Russia
Inna Sagaydakovskaya / UD
Super Welterweight, 6x2. Inna Sagaydakovskaya defeats Klaudia Szymczak via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Salon Marbet Plus, Ciudad Neza, México, Mexico
Bout Cancelled
4x2.
—————————————————————
Boxing
Monserrat Alarcon vs Ana Cristina Vargas
Salon Marbet Plus, Ciudad Neza, México, Mexico
Monserrat Alarcon† / UD
Minimumweight, 10x2. Monserrat Alarcon defeats Ana Cristina Vargas via unanimous decision to win the Mexico female minimumweight title.
—————————————————————
Boxing
Su-Yun Hong vs Jujeath Nagaowa
Chungeui Temple, Yesan Gun, South Korea
Su-Yun Hong† / UD
Light Flyweight, 10x2. Su-Yun Hong defeats Jujeath Nagaowa via unanimous decision to win the Women’s International Boxing Association World light flyweight title.
—————————————————————
Boxing
Nana Yoshikawa vs Saochiengrai Sithkrupalachai
Sangyo Shinko Center, Sakai, Osaka, Japan
Nana Yoshikawa / TKO R2
Flyweight, 8x2. Nana Yoshikawa defeats TBC via TKO at 0:26 of round 2.
—————————————————————
Boxing
Nurshahidah Roslie vs Hartati Lumbangaol
Senayan Hall, Jakarta, Indonesia
Nurshahidah Roslie / PTS
Super Featherweight, 4x2. Nurshahidah Roslie defeats Hartati Lumbangaol via points.
—————————————————————
Boxing
Beke Bas vs TBA
Porsche Zentrum, Paderborn, Nordrhein-Westfalen, Germany
Bout Cancelled
Lightweight, 8x3.
—————————————————————
Boxing
Zhao Hai Fei vs Kongsang Phalum
Yong Chan Arena, Chongqing, China
Zhao Hai Fei / UD
Bantamweight, 6x2. Zhao Hai Fei defeats Kongsang Phalum via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Elfi Philips vs Bilitis Gaucher
Topsporthal Vlaanderen, Ghent, Oost-Vlaanderen, Belgium
Elfi Philips / UD
Super Lightweight, 6x2. Elfi Philips defeats Bilitis Gaucher via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Sarasa Ichimura vs Maya Uegaki
Sangyo Shinko Center, Sakai, Osaka, Japan
Sarasa Ichimura / UD
Minimumweight, 4x2. Sarasa Ichimura defeats Maya Uegaki via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Nikita Netjes vs Kilistina Makihele
SteelFist Fight Night 41: Provoked, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States
Kilistina Makihele / Choke R1
(170lbs), 3x5. Kilistina Makihele defeats Nikita Netjes via Front Choke at 0:59 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
FitCon Fights, South Towne Expo Center, Salt Lake City, Utah, United States
Camee Adams / UD
Lightweight (155lbs), 3x3. Camee Adams defeats Lynn Weikel via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
FitCon Fights, South Towne Expo Center, Salt Lake City, Utah, United States
Jen Castillo / UD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Jen Castillo defeats Amanda Nold via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Denise Bruckner vs Tabitha Trevino
Tuff-N-Uff, Cox Pavilion, Las Vegas, Nevada, United States
Tabitha Trevino / UD
Atomweight (105lbs), 3x2. Tabitha Trevino defeats Denise Bruckner via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jennifer Favela vs Serena DeJesus
Tuff-N-Uff, Cox Pavilion, Las Vegas, Nevada, United States
Serena DeJesus / UD
Bantamweight (135lbs), 3x2. Serena DeJesus defeats Jennifer Favela via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Rosa Lopez vs Jessica Bergstrom
SteelFist Fight Night 41: Provoked, The Complex, Salt Lake City, Utah, United States
Jessica Bergstrom† / UD
(185lbs), 5x3. Jessica Bergstrom defeats Rosa Lopez via unanimous decision to win the SFN Middleweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States
Keith Sander / TKO R1
Flyweight (125lbs), 3x3. Keith Sander defeats Reese Spooner via TKO (Referee Stoppage) at 0:38 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States
Amber Sloan / TKO R1
Featherweight (145lbs), 3x3. Amber Sloan defeats Sara Bohec via TKO (Referee Stoppage) at 1:48 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
OFC 113: Sweet Revenge, Divots Conference Center, Norfolk, Nebraska, United States
Aurora Gates / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Aurora Gates defeats Chytana Bye via TKO (Referee Stoppage) at 0:22 of round 2.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Kennedy Scruggs vs Shawna Ormsby
VALOR Fights 32: Fighting for Autism, Knoxville Civic Coliseum, Knoxville, Tennessee, United States
Shawna Ormsby / SD
(110lbs), 3x3. Shawna Ormsby defeats Kennedy Scruggs via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Shamir Peshewa vs Erica Fincher
VALOR Fights 32: Fighting for Autism, Knoxville Civic Coliseum, Knoxville, Tennessee, United States
Erica Fincher / TKO R1
Bantamweight (135lbs), 3x3. Erica Fincher defeats Shamir Peshewa via TKO at 0:18 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Kathya Alvarenga vs Jessenia Hernandez
NFC 27: Campeones de la Jaula, Plaza 101, Managua, Nicaragua
Kathya Alvarenga / SD
Atomweight (105lbs), 3x3. Kathya Alvarenga defeats Jessenia Hernandez via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Judith Sierra vs Dayana Rodriguez Gaitan
NFC 27: Campeones de la Jaula, Plaza 101, Managua, Nicaragua
Dayana Rodriguez Gaitan / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Dayana Rodriguez Gaitan defeats Judith Sierra via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Katheryn Bassignana vs Rebecca Baldwin
Ascendancy FC 9, 7 Flags Event Center, Clive, Iowa, United States
Katheryn Bassignana / Armbar R1
Flyweight (125lbs), 3x3. Katheryn Bassignana defeats Rebecca Baldwin via armbar at 1:25 of round 1.
—————————————————————
Apr 30
Saturday
Boxing
Kampa Halle, Minden, Nordrhein-Westfalen, Germany
Beke Bas / KO R1
Lightweight, 6x2. Beke Bas defeats Dajana Bukva via KO at 1:55 of round 1.
—————————————————————
Boxing
Jade De Haas vs Patricia Juarez
Wheat Ridge, Colorado, USA
Patricia Juarez / UD
Super Lightweight, 4x2. Patricia Juarez defeats Jade De Haas via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Crown Coliseum, Fayetteville, North Carolina, USA
Ebony Rivera / UD
Flyweight, 6x2. Ebony Rivera defeats Nancy Franco via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Maria Elena Villalobos vs Yesenia Tovar
Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico
Yesenia Tovar / SD
Super Bantamweight, 8x2. Yesenia Tovar defeats Maria Elena Villalobos via split decision.
—————————————————————
Boxing
Viridiana Garcia vs Fernanda Diaz Ramos
Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico
Viridiana Garcia / UD
Super Bantamweight, 4x2. Viridiana Garcia defeats Fernanda Diaz Ramos via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Beatriz Jimenez vs Cynthia Hernandez
Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico
Beatriz Jimenez / UD
Lightweight, 4x2. Beatriz Jimenez defeats Cynthia Hernandez via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Lucia Osegueda vs Allison Edwards
World Gym Arena, Texas City, Texas, USA
Lucia Osegueda / UD
Super Lightweight, 4x2. Lucia Osegueda defeats Allison Edwards via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Latondria Jones vs Kamika Slade
Armory, Washington, District of Columbia, USA
Latondria Jones / TKO R1
4x2. Latondria Jones defeats Kamika Slade via TKO at 0:18 of round 1.
—————————————————————
Boxing
Eva Naranjo vs Katherine Quintana
Pabellón Raúl Mesa, Benidorm, Comunidad Valenciana, Spain
Eva Naranjo / UD
Super Flyweight, 6x2. Eva Naranjo defeats Katherine Quintana via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Lourdes Borbua vs Monica Acosta Siris
Arena Roberto Duran, Panama City, Panama
Lourdes Borbua / TKO R4
Super Featherweight, 6x2. Lourdes Borbua defeats Monica Acosta Siris via TKO at 1:06 of round 4.
—————————————————————
Boxing
Guadalupe Bautista vs Guadalupe Ramirez
Deportivo Tolti, Tultitlán, México, Mexico
Guadalupe Bautista† / UD
Light Flyweight, 8x2. Guadalupe Bautista defeats Guadalupe Ramirez via unanimous decision to win the Mexico female light flyweight title.
—————————————————————
Boxing
Anabel Ortiz vs Katia Gutierrez
Malecon Turistico, Guaymas, Sonora, Mexico
Anabel Ortiz† / UD
Minimumweight, 10x2. Anabel Ortiz defeats Katia Gutierrez via unanimous decision to win the WBA World female minimumweight title.
—————————————————————
Boxing
Monica Gentili vs Suzana Radovanovic
Palasport, Fiumicino, Lazio, Italy
Monica Gentili / PTS
Lightweight, 6x2. Monica Gentili defeats Suzana Radovanovic via points.
—————————————————————
Boxing
Ambience Island, Gurgaon, India
Kirti / UD
Bantamweight, 4x2. Kirti defeats Anita Maurya via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Alicia Melina Kummer vs Zsofia Bedo
Schuetzenhalle , Buchholz, Niedersachsen, Germany
Alicia Melina Kummer†† / UD
Super Lightweight, 10x2. Alicia Melina Kummer defeats Zsofia Bedo via unanimous decision to win the vacant Global Boxing Council female super lightweight title and vacant Women’s International Boxing Federation World super lightweight title
—————————————————————
Boxing
Licia Boudersa vs Elodie Bouchlaka
Palais St Sauveur, Lille, Nord, France
Licia Boudersa / UD
Featherweight, 8x2. Licia Boudersa defeats Elodie Bouchlaka via unanimous decision.
—————————————————————
Boxing
Eva Voraberger vs Esmeralda Moreno
Admiral Dome, Vienna, Austria
Esmeralda Moreno††† / MD
Super Flyweight, 10x2. Esmeralda Moreno defeats Eva Voraberger via majority decision to win the International Boxing Organization World female super flyweight title, Women’s International Boxing Federation World super flyweight title and Global Boxing Union Female World super flyweight title.
—————————————————————
Boxing (Amateur)
Klaudia Budasz vs Karolina Iwanicka
Gala Sportów Walki 11: Śrem Fight Night, Hala Sportowa Śremski Sport, Śrem, Poland
Klaudia Budasz / UD
132 lbs. Klaudia Budasz defeats Karolina Iwanicka via unanimous decision.
—————————————————————
Kickboxing
Judyta Niepogoda vs Dominika Rembelska
East Side Fight 2, Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok, Poland
Judyta Niepogoda / UD
(126lbs). Judyta Niepogoda defeats Dominika Rembelska via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Mayara Bueno Silva vs Marilia Santos
SSF
Mayara Bueno Silva / TKO R1
Mayara Bueno Silva defeats Marilia Santos via TKO (Retirement) at 5:00 of round 1.
—————————————————————
MMA
Dominique Gallagher-Gonzales vs Julie Cancelloni-Toledo
XKO 30, Gas Monkey Bar N’ Grill, Dallas, Texas, United States
Dominique Gallagher-Gonzales / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Dominique Gallagher-Gonzales defeats Julie Cancelloni-Toledo via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Shana Dobson vs Cassandra Spatz
XKO 30, Gas Monkey Bar N’ Grill, Dallas, Texas, United States
Shana Dobson / UD
Flyweight (125lbs), 3x3. Shana Dobson defeats Cassandra Spatz via unanimous decision.
—————————————————————
MMA
Fabiana Barrenquevitcz vs Karoline Teles
Jungle Fight 86, Palmas, Tocantins, Brazil
Bout Cancelled
(134lbs), 3x5.
—————————————————————
MMA
Pearl Gonzalez vs Katie Casimir
HFC 28: Kraus vs. Kapel, Horseshoe Hammond Casino, Hammond, Indiana, United States
Pearl Gonzalez / Armlock R2
Strawweight (115lbs), 3x5. Pearl Gonzalez defeats Katie Casimir via armlock at 4:20 of round 2.
—————————————————————
MMA
Katia Moauro vs Samin Kamal Beik
Slam FC 9: Armageddon, Obi-Hall Arena, Florence, Italy
Samin Kamal Beik† / UD
Strawweight (115lbs), 3x5. Samin Kamal Beik defeats Katia Moauro via unanimous decision to win the SLAM Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Grace Cleveland vs Hanna Schaefer
Rocky Mountain Rubicon 2, Massari Arena, Pueblo, Colorado, United States
Grace Cleveland† / Armbar R1
Atomweight (105lbs), 3x3. Grace Cleveland defeats Hanna Schaefer via armbar at 0.40 of round 1 to win the TSE Atomweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Emme Weber vs Penny Wolkiewicz
KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States
Emme Weber / TKO R1
Atomweight (105lbs), 3x3. Emme Weber defeats Penny Wolkiewicz via TKO (Referee Stoppage) at 0:16 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Emilia McKinney vs Kat Proudfoot
KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States
Bout Cancelled
(170lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
KOTC: Future Legends 32, Cannery Casino & Hotel, Las Vegas, Nevada, United States
Bout Cancelled
Flyweight (125lbs), 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Selina Valdez-Montoya vs Megan Little
Rocky Mountain Rubicon 2, Massari Arena, Pueblo, Colorado, United States
Selina Valdez-Montoya / TKO R1
Bantamweight (135lbs), 3x3. Selina Valdez-Montoya defeats Megan Little via TKO (Ground and Pound) at 0:46 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Hannah Winslett vs Emily Ruggieri
Belts of Honorious 13, Austin Roller Rink, Austin, Texas, United States
Emily Ruggieri / TKO R1
Bantamweight (135lbs), 3x3. Emily Ruggieri defeats Hannah Winslett via TKO at 2:45 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Autumn Cameron vs Florina Meatu-Moeller
KC Fighting Alliance 18, Truman Memorial Building, Independence, Missouri, United States
Florina Meatu-Moeller / UD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Florina Meatu-Moeller defeats Autumn Cameron via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Cassandra Durant vs Grace Nowak
Full Contact Productions 12, The Main Street Armory, Rochester, New York, United States
Cassandra Durant† / TKO R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Cassandra Durant defeats Grace Nowak via TKO (Referee Stoppage) at 1:19 of round 2 to win the FCP Flyweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jennifer Adams vs Jennifer Lee
Brawl Inc.: BorderWars, Clarion Hotel & Event Center, Branson, Missouri, United States
Bout Cancelled
Atomweight (105lbs) 3x3.
—————————————————————
MMA (Amateur)
KTFO 13, The Sports Arena, St. James, New York, United States
Rose DeMatteo / UD
Bantamweight (135lbs), 3x3. Rose DeMatteo defeats Sarah Thomas via unanimous decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Settle the Scores 3, Scores Gentlemen’s Club, Mooresville, North Carolina, United States
Mariah Grade / RNC R1
Bantamweight (135lbs), 3x3. Mariah Grade defeats Julie Metzger via Rear-Naked Choke at 0:30 of round 1.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Jacki Leese vs Melinda Oberlin
Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States
Melinda Oberlin† / TKO R1
Lightweight (155lbs), 5x3. Melinda Oberlin defeats Jacki Leese via TKO at 2:37 of round 1 to win the Capital City Cagefights Lightweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Tabatha Ann Watkins vs Bri Brassaw
Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States
Tabatha Ann Watkins† / Armbar R1
Strawweight (115lbs), 5x3. Tabatha Ann Watkins defeats Bri Brassaw via armbar at 0:55 of round 1 to win the Capital City Cagefights Strawweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Capital City Cage Fight Championships: Armageddon, Lansing Center, Lansing, Michigan, United States
Bout Cancelled
Bantamweight (135lbs), 5x3. Capital City Cagefights Bantamweight Championship title.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Nikkoleen Attewell vs Hannah Singer
3 River Throwdown 9, La Crescent Community Arena, La Crescent, Minnesota
Nikkoleen Attewell / SD
Flyweight (125lbs), 3x3. Nikkoleen Attewell defeats Hannah Singer via split decision.
—————————————————————
MMA (Amateur)
Beckie Ainscough vs Meagan O’Loughlin
Shinobi War 7, Olympia, Liverpool, England
Beckie Ainscough / RNC R2
Flyweight (125lbs), 3x3. Beckie Ainscough defeats Meagan O’Loughlin via Rear-Naked Choke at 2:08 of round 2.
—————————————————————
April Female Fight Fixtures and Results 2016
If you would like to see Awakening grow and become sustainable. You can help by considering to become a Patron. See the link below. If you are unable to, or simply don't want to, don't worry you can still help us grow by Liking and sharing our content!